«

»

JKD iš prof. V. Landsbergio sėmėsi patirties „dienoje su europarlamentaru“

Gruodžio 3-5 dienomis Jaunųjų krikščionių demokratų atstovai bei bendraminčiai lankėsi Briuselyje, kur susitiko su Europos Parlamento nariu prof. Vytautu Landsbergiu. Viešnagės metu turėjome galimybę įdomiai ir prasmingai pabendrauti su Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininku, aptarėme svarbius Lietuvai bei ES klausimus, šiandienines politinės dešinės Lietuvoje aktualijas bei perspektyvas. Landsbergis

 

 

Pateikiame jums Briuselyje dieną su europarlamentaru praleidusios Justinos Ambros įspūdžius:

 

 

Kelionė į Briuselį buvo nuostabi ir pilna įspūdžių. Atvykę į Briuselį  gruodžio 3 d. vakare turėjome gerą progą į Lietuvą pažiūrėti kitu kampu. Buvome pakviesti į Europarlamente vykusią parodą : „Lithuania in the mail parcel“ (Lietuva pašto siuntiniuose). Atvirutėse buvo pavaizduoti iškiliausi ir garsiausi Lietuvos įvykiai, vietos, tradicijomis tapę dalykai: Baltijos kelias, Vilniaus senamiestis, Dainų šventės, Kryžių kalnas, Kernavės piliakalniai, sutartinių dainavimas ir kt. Ši paroda buvo sukurta UNESCO biuro, o ją Europarlamente pasirengė pristatyti Lietuvos europarlamentaras A. Saudargas.

Visą gruodžio 4-osios dieną Briuselyje praleidome su mus pakvietusiu gerbiamu prof. Vytautu Landsbergiu. Tądien galėjome iš arti pamatyti, kaip viskas vyksta Europarlamente, kaip priimami sprendimai ir kaip yra diskutuojama EPP frakcijos viduje. Vėliau dalyvavome profesoriaus V. Landsbergio susitikime su Lietuvos žurnalistais, kurie, atvažiavę i Briuselį, klausė profesoriaus nuomonės apie svarbiausius įvykius, vykstančius ES. Per pertraukas turėjome diskusijas tiek Lietuvos, tiek užsienio naujienų kontekste. Vakare nukeliavome į Parlamentariumą, kurioje interaktyviais ir įdomiais būdais yra pasakojama apie ES istoriją, jos institucijas ir kuriamą politiką. Vakarienės metu galėjome neformaliai pabendrauti ir padiskutuoti su mūsų europarlamentaru ne tik apie Lietuvos vidaus ir užsienio politiką,  bet ir apie gyvenimą: meilę, tautiškumą, meną ir kt. Įdomiai besišnekučiuojant laikas labai greitai prabėgo, todėl atsisveikinome su profesoriumi. Jis grįžo į biurą toliau darbuotis, o mes, tuo tarpu, leidomės į sutemusio Briuselio pažinimą. Vakare ir per paskutinę dieną prieš grįžtant į Lietuvą aplankėme žinomiausias bei labiausiai Briuselio turistų pamėgtas vietas.

Ši kelionė įrodė, kad Europos Parlamento veikimas ir darbas jame yra tikrai  labai svarbus, kuriant mūsų gyvenimus, kasdienybę, mūsų visų geresnį rytojų. Dirbdamas šį darbą esi atsakingas ne tik už save, bet ir už savo šalį, atstovauji savo šalies nuomonę, turi siekti, kad tavo ir tavo šalies nuomonė būtų išgirsta. Privalai intensyviai dirbti, kad visi darbai būtų atlikti laiku ir tavo šaliai svarbūs klausimai būtų svarstomi. Čia sprendžiama daug problemų, kurios liečia ne tik šimtus, bet ir milijonus žmonių.

Norėtume padėkoti gerbiamam prof. Vytautui Landsbergiui už tai, kad leido ir davė galimybę mums pažvelgti iš arčiau į visą Europarlamento veiklą, už įdomias ir prasmingas diskusijas ir už savo gyvenimiškos patirties, kuri yra neįkainojama jokiais pinigais, dalijimąsi kartu su mumis. Dėkojame, kad ir toliau, kaip ir prieš 23 metus, yra stengiamasi Lietuvos balsą padaryti girdimą pasaulyje. Džiaugiamės, kad aplankyti Europarlamentą ir Briuselį galėjome profesoriaus dėka.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.