«

»

JKD stojo ginti mažųjų bendrijų

Š.m. lapkričio 8 d. Vilniuje prie Vyriausybės pastato JKD organizavo piketą prieš Mažųjų bendrijų įstatymo spragas, dėl kurių nuo kitų metų mažųjų bendrųjų nariams – dažniausiai tai jauni pradedantys verslininkai – padidės mokesčiai. JKD įteikė kreipimąsi Ministrui Pirmininkui bei simbolinį gaublį, kuriame pažymėtos Lietuvos jaunojo verslo emigracijos kryptys, jeigu nebus imtasi reikiamų veiksmų.photo_for_gallery_1_26585985

Mitingą organizavusios Jaunųjų krikščionių demokratų organizacijos pirmininkas Vytautas Keršanskas teigė, kad praėjusios Seimo kadencijos metu priimtas įstatymas sukūrė dideles galimybes jaunimui kurti verslą, tačiau vėliau priimtos pataisos buvo neapgalvotos ir apsunkinančios verslo sąlygas.

„Vėliau konvejeriu buvo priimtos neapgalvotos pataisos. Kiek žinau, pataisos, lėmusios susiklosčiusią situaciją, buvo priimtos per maždaug tris minutes. Nuo kitų metų sausio 1 d. mažosios bendrijos bus apmokestintos neadekvačiais mokesčiais“, – kalbėjo jis.

Pasak vieno iš piketo organizatorių, įstatymo pataisos numato, kad Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis bus mokamas už kiekvieną bendrijos narį, „nepriklausomai nuo to, ar jis yra draustas kitų darbo santykių pagrindu, ar ne“.

„Mokesčiai bus mokami ne nuo uždirbto pelno, o nuo minimalios algos. Tai reiškia, kad bendrija, kuri tik vysto savo veiklą ir galbūt veikia tik pusę metų bei pajamų turi mažai, vis tiek turės mokėti tuos 363 litus per mėnesį. Mažosios bendrijos narys turi sumokėti beveik 4 300 litų per metus, nepaisant to, kad jis tiek gali ir neuždirbti“, – sakė V. Keršanskas.

Anot jo, jeigu dabartinė padėtis nepasikeis, jaunieji verslininkai išvažiuos plėtoti savo veiklos į užsienio valstybes.

„Turime gaublį, kuris žymi šiais metais pagal palankumą pradėti verslą Lietuvą aplenkusias valstybes. Būtent į šias valstybes jaunasis verslas ir patrauks, jeigu nebus padarytos tam tikros pataisos, kurios galėtų paskatinti mažųjų bendrųjų veiklą“, – sakė jis.

Mažosios bendrijos savininkas, jaunasis verslininkas Andriejus Sereika kalbėjo, jog mokestis nuo minimalaus atlyginimo bendrijos nariui bus privalomas net ir tuo atveju, jei jo veikla yra sezoninė.

„Jei žmogus pardavinėja ledus vasarą, jis vis tiek kiekvieną mėnesį turės mokėti mokestį nuo minimalaus atlyginimo „Sodrai“ ir 90 litų PSD mokestį, nepriklausomai nuo to, kad jis galbūt jau dirba kitoje įmonėje, o šiuos mokesčius už jį jau moka darbdavys“, – teigė jis.

A. Sereika teigė, jog dauguma mažųjų bendrijų savininkų, numatydami galimas įstatymo pataisų pasekmes, skuba uždaryti savo verslą.

„Lietuvoje šiuo metu yra maždaug 3 300 mažųjų bendrijų. Visi, sužinoję apie galimas įstatymo pataisas, skuba jas likviduoti ir uždarinėja savo verslus. Tai yra šuolis atgal ir mes grįžtame į seniau buvusią situaciją. Kai buvo priimtas šis įstatymas, Lietuva pakilo dešimčia pozicija „Doing Business“ reitinge, kuriame atsispindi valstybės, kuriose lengva pradėti verslą“, – sakė jis.

Jaunųjų krikščionių demokratų organizacijos pirmininkas V. Keršanskas teigė, kad kitą savaitę Vyriausybė turėtų skubos tvarka peržiūrėti dabartines įstatymo pataisas.

Pasak piketo organizatorių, įstatymo pataisos gali būti traktuojamos kaip neapgalvotas valstybės finansų valdymas, stambiojo verslo interesų protegavimas ir jaunimo verslumo slopinimas.

 

Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/stojo_ginti_mazuju_bendriju/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.