Krikščioniškoji demokratija

Krikščioniškoji demokratija yra politinė ideologija, kuri siekia pritaikyti krikščioniškus principus viešajai politikai. Praktikoje, krikščioniškoji demokratija dažnai yra laikoma konservatyvia kultūriniuose, socialiniuose ir moraliniuose klausimuose ir progresyvia fiskaliniuose ir ekonominiuose klausimuose.

Europos krikščioniškos demokratų partijos turi savo regioninę organizaciją, pavadintą Europos Liaudies Partija (angl. European People’s Party), kuri su kitomis artimomis, nepartinėmis politinėmis organizacijomis sudaro Europos Liaudies Partiją – Europos demokratus (EPP-ED), didžiausią grupę Europos Parlamente. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai yra šios politinės grupės Europos parlamente nariai. Jaunieji krikščionys demokratai yra Europos Liaudies partijos jaunimo (angl. Youth of European People’s Party, YEPP) tikrasis narys ir steigėjas. Europos liaudies partijos jaunimas – yra skėtinė organizacija vienijanti Europos jaunimo politines organizacijas. ELPJ jungia 48 centro-dešiniąsias jaunimo organizacijas iš 35 Europos šalių. Įkurta 1997 ELPJ išsivystė į didžiausią politinę jaunimo organizaciją Europoje. JKD atstovas Vaidas Augūnas buvo ELPJ viceprezidentu.

Vienas žymiausių krikščionių demokratų yra Konradas Adenaueris (vok. Konrad Adenauer). Jis buvo vokiečių politikas, pirmasis Vokietijos Federacinės Respublikos kancleris, Kelno meras, vienas iš socialinės rinkos ekonomikos kūrėjų. JKD aktyviai bendradarbiauja su Konrado Adenauerio fondu (vok. Konrad-Adenauer-Stiftung). Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) krikščioniškosios demokratijos pakraipos politinis paramos fondas Vokietijoje, artimas CDU partijai. Fondo atstovybės veikia Europoje, taip pat ir Baltijos šalyse. Konrado Adenauerio fondo būstinė Lietuvoje yra įsikūrusi Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.